Aktiviranje JRS 20110817

NAZIV AKTIVNOSTI: Intervencija v Brezovici pri Borovnici

DATUM AKTIVNOSTI: 17.8.2011

VODJA: Merela Maks

V torek (16.8.2011) je od 13:00 ure dalje potekala iskalna akcija za pogrešanim starejšim občanom (stanujoč v Brezovici pri Borovnici). Ker je bila iskalna akcija neuspešna in je na širšem območju iskanja tudi nekaj jam in brezen, je ReCO v sredo (17.8.2011) ob 8:04 prožil pozivnike RC JRS Ljubljana. V iskalni akciji so sodelovali PGD Borovnica, Brezovica pri Borovnici, RC JRS Ljubljana, vodniki reševalnih psov in policija, skupno okoli 50 sodelujočih.

Vodja intervencije je bil Vodja operative JRS (Maks Merela). Štirje člani RC JRS Ljubljana in en član Društva za raziskovanje jam Simon Robič Domžale smo na zborno mesto (PGD Brezovica) prispeli okoli 10 ure dopoldan. Po dogovoru z vodjem iskalne akcije (policija – Janez Podržaj) smo se v spremstvu policistov in sina pogrešane osebe odpravili na teren, kjer smo pregledali dve (še neregistrirani) brezni. Prvo brezno je bilo globoko 11 in drugo 14 metrov. V obeh se nahaja večja količina odpadkov. Na terenu smo uporabljali Zveze ZARE (52. kanal po predhodnem dogovoru z ReCO LJ).

Okoli 12:40 smo prejeli obvestilo, da se pod petim slapom v soteski Pekel pri Borovnici nahaja mrtva oseba. Odšli smo na lokacijo, kjer so policisti potrdili, da gre za osebo, ki smo jo iskali. Osebo so našli pohodniki in o tem obvestili ReCO. Pripravili smo opremo in opremili del poti za transport iz soteske. Po ogledu zdravnika in kriminalista smo pokojnika namestili v vrečo za mrtve in ga v jamarskih nosilih ob pomoči policistov in gasilcev iznesli iz soteske. Transport je potekal brez težav do parkirišča, kjer je truplo prevzela pogrebna služba. Po pospravljanju opreme smo ob 16:00 zapustili lokacijo.