Aktiviranje JRS 20120129

NAZIV AKTIVNOSTI: Iskalna intervencija - Novo mesto

DATUM AKTIVNOSTI: 29.01.2012

VODJA: Dejan Žugelj

V Novem mestu, natančneje v občini Straža, je že od 8.1.2012 potekala iskalna akcija za pogrešano osebo (tule). Do sedaj so v akciji sodelovali policija, gasilci, vodniki psov,... in ker pogrešanega še niso našli, se je vodja intervencije odločil, da na terenu, posejanemu z jamami, pokliče na pomoč jamarske reševalce. Vodja RC JRS NM je prevzel nalogo vodje intervencije in sklical iskanje pogrešane osebe. Na klic so se odzvali vsi operativni člani RC JRS NM, en ne-operativen član ter Vodja operative JRS. Zbor je bil ob 7:30. Po predaji nalog, zemljevidov in seznamov jam smo se odpravili na teren. Pregledali smo vse znane in eno novo, neznano, jamo v radiju »3 km«. V dobrih 8 urah je 10 ljudi pregledalo 21 jam oz. brezen. Akcijo smo zaključili ob 16:00.

Na srečo osebe nismo našli v nobeni jami, na žalost pa je ta oseba še vedno pogrešana. Novica o iskalni akciji je bila objavljena tudi na radiu Krka, ter na njihovi internetni strani.